BiegunSportBiegunSport
Zapomniałeś hasła?

Przedszkole Pływackie

Title-BOX-podstrona

Od września do czerwca zapraszamy wszystkich małych i większych pływaków na zajęcia do

Przedszkola Pływackiego Akademii Pływania – BiegunSport.

.

        Dzielimy się dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi z nowoczesnym podejściem oraz wysoką jakością prowadzonych szkoleń. Codziennie na basenie zapewniamy Państwu najwyższy możliwy standard zajęć z pływania. Poniżej prezentujemy Państwu : program szkolenia, godziny oraz obiekty gdzie odbywają się zajęcia, cennik edycji oraz dane kontaktowe.

comment

Jedna z wielu opinii o naszej Akademii Pływania:

„Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego dziecka. Zajęcia prowadzone z uśmiechem. Dziecko z radością chce chodzić na basen. Super! Jestem bardzo zadowolona. Polecam „

~ A.Manterys.

Zapisy można kierować na maila [email protected].

Formularz Zapisów

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Co powinieneś wiedzieć ?

tick1  Stawiamy na naukę poprzez zabawę, tak aby dziecko czuło się w wodzie komfortowo.

tick1 Najważniejsze jest kilka pierwszych zajęć – tzw. adaptacja do środowiska wodnego.

tick1 Dopiero, gdy dziecko jest zaadaptowane – rozpoczyna się nauka elementów pływackich.

tick1 Instruktorzy przeszkoleni są specjalnie pod kątem grup Przedszkola. Zarażają dzieciaki uśmiechem i pozytywną energią.

tick1 Wykorzystujemy masę zabawek i sprzętu, aby zajęcia były kolorowe i ciekawe.

tick1 Co tydzień tematyka zajęć jest inna – będziemy na Dzikim Zachodzie oraz w Szkole Magii :)

Czego uczymy i dlaczego tak ?

ADAPTACJA DO ŚRODOWISKA WODNEGO

        Początkową i najważniejszą fazą nauczania małych dzieci pływania jest adaptacja do środowiska wodnego. Jest to kluczowa umiejętność dla dziecka, aby mogło swobodnie uczyć się pływać. Składa się na nią przede wszystkim – umiejętność poprawnego oddychania w wodzie, umiejętność otwierania oczu oraz umiejętność poruszania się w dowolny sposób na brzuchu oraz na plecach. Adaptacja dla każdego dziecka trwa inaczej, jedno nauczy się wszystkiego po 1 lekcji, inne potrzebuje do tego 2 miesięcy. Są to jednak kluczowe elementy, bez których próżno oczekiwać rezultatów w samym pływaniu.

        Najlepszym sposobem adaptacji dzieciaków jest zabawa w wodzie. Poprzez różne zabawy i gry dzieciaki przełamują swoje bariery związane z wodą. Zapisując dziecko na zajęcia rodzic musi mieć świadomość, że dla większości dzieci wcale to nie musi być przyjemne. „Mokra” i zimna woda wpływająca do oczu, uszu i buzi są dla dzieciaków czymś nowym, często mocno ograniczającym. Dlatego też poprzez liczne gry i zabawy w wodzie, dzieciaki zapominają o niekomfortowych walorach wody, przyzwyczajają się do nowego środowiska, co potem znacznie ułatwia naukę nowych, poprawnych nawyków ruchowych/pływackich.

 

fot3

NAUKA PŁYWANIA

        Głównym motywem rodzica zapisującego dziecko na basen jest oczywiście nauka pływania. Oczywiście naukę pływania rozpoczyna się od poruszania w wodzie ze skrzydełkami, makaronami czy innymi elementami wypornościowymi. Samodzielne pływanie (bez żadnego sprzętu) jednak jest bardzo istotne przede wszystkim dla bezpieczeństwa dziecka w wodzie np. na wakacjach, i jest ono głównym celem zajęć. Po adaptacji a nawet jeszcze w jej trakcie, staramy się wprowadzać u dzieci elementy stylów pływackich. Naukę rozpoczynamy od pływania na grzbiecie/plecach, dzięki czemu dziecko czuje się bezpieczne i zaczyna swobodnie przemieszczać się w basenie – nie musząc chować głowy pod wodę i mogąc wszystko obserwować. Dalszym krokiem jest pływanie na brzuchu, jednak ten element wprowadzamy gdy dziecko potrafi poprawnie oddychać w wodzie. W momencie kiedy dziecko opanuje swobodne pływanie na plecach oraz pływanie na brzuchu tzw. strzałką, można ruszać w świat techniki pływackiej i wprowadzać kolejne elementy

Grafik zajęć

Podział wg. dni, godzin oraz poziomów grup

tick1 WTOREK

17.00 / Comarch:

– 17:00-17:45 – gr. dzieci,  nauka pływania (Przedszkole Pływackie – początkująca)

.

tick1 NIEDZIELA

18.00 / basen AWF:

– 18:00-18:45 – gr. dzieci, nauka pływania (Przedszkole Pływackie – starsza)

– 18:00-18:45 – gr. dzieci, nauka pływania (Przedszkole Pływackie – początkująca młodsza)