a

Lato 2020 – aktualności – 29.05

Lato 2020 – aktualności – 29.05

INFO 29.05

News z ostatniej chwili – OBOZY LETNIE ODBĘDĄ SIĘ ! ??

„Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć.”

Wyobrażamy sobie teraz radość rodziców w domach ?

 

? Tutaj znajdziecie wytyczne – https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz?fbclid=IwAR3n8twmbTv4xolej5LpwLS71LXJJMgsTZsANk6UL_McJGXk-m5HeXaIghI

 

Jeśli ktoś się wahał lub zastanawiał to zapraszamy do zapisów bo mamy jeszcze WOLNE MIEJSCA ??

INFO 25.05
 
Wciąż docierają do nas pytania od Państwa czy już coś wiemy jeżeli chodzi o obozy letnie. Z naszych informacji wychodzi na to, że w 80% obozy odbędą się, natomiast nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Min. Zdrowia. Cały czas czekamy na wytyczne, które określą na ile jesteśmy w stanie zorganizować dany obóz. Chcielibyśmy jednak żeby nastawili się Państwo raczej na to, że obozy się odbędą, ponieważ jest na to dużo większa szansa aniżeli na to, że ich nie będzie.
 
  • W związku z tym prosimy się jeszcze wstrzymać z płatnością II raty za obozy aż do momentu oficjalnego potwierdzenia przez nas, iż obozy się odbędą i że można wpłacać II ratę.
  • Jeśli ktoś z Państwa chce dopisać dziecko do obozów to oczywiście zachęcamy – w przypadku gdyby obóz się nie odbył zwracamy całość kosztów.

 

INFO 30.04

W związku z tym, że wakacje zbliżają się coraz szybciej chcemy Państwu przekazać jakie jest nasze podejście do tematu i jaki mamy plan B w obecnej sytuacji bo na pewno nie składamy broni.

 

PŁATNOŚCI

Państwa płatności są w pełni bezpieczne, gdyż środki z zaliczek są obecnie zamrożone na koncie i nie służą i nie będą służyły do obsługi zarządzania firmą. Dodatkowo w sytuacji skrajnego armagedonu firma posiada jako biuro podróży Gwarancję Turystyczną o wartości 200 000 zł, która gwarantuje Państwu zwrot zaliczek w wypadku naszego bankructwa (co się nie stanie 🙂 ). Jesteśmy również członkiem Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który jest kolejnym filarem zabezpieczającym Państwa pieniądze. Z naszej strony natomiast odkąd działamy staramy się zawsze mieć poduszkę finansową firmy, aby takie nieoczekiwane sytuacje nie miały wpływy na Państwa zaufanie do firmy BiegunSport.

Oczywiście II ratę będziemy przesuwali aż do momentu pewności, że dany obóz się odbędzie.

 

ORGANIZACJA

Po majówce będziemy skrupulatnie dopytywać kuratorium oświaty jaki jest plan działania i wykorzystamy wszelkie dostępne możliwości, żeby zorganizować dla Państwa obozy. Jeżeli np. będzie możliwość organizacji dla 10 osób to będziemy na to gotowi, jeśli dla 30 osób również.

PLAN A (najlepszy) – to oczywiście organizacja obozów wg. tego co było w planach – z nowymi zaleceniami higieny i bezpieczeństwa. Może być np. tak że obóz będzie mógł się odbyć ale bez dojazdu grupowego tylko z dowozem przez rodziców.

PLAN B (praktycznie już teraz możliwy w małych grupach) – to organizacja półkolonii w Krakowie oraz w Jastarni.

 

  • Półkolonie w Krakowie:

– cotygodniowe turnusy od pn-pt w godz. 10.00-16.00 (możliwe jeszcze do zmiany) – przez całe wakacje.

– dostosowanie grup dzieci do przepisów dot. ilości osób przebywających razem w grupie.

– pełna opieka nad dziećmi + zapewnienie organizacji czasu oraz posiłków podczas całego dnia.

– w planach – rowery, rolki, wycieczki ze zwiedzaniem Krakowa, basen, aquapark, wszelkie formy aktywności na otwartej przestrzeni, plażowanie nad Jeziorem (Kryspinów, Bagry), ścianki wspinaczkowe, parki trampolin, zajęcia lekkoatletyczne na AWF, zajęcia na sali gimnastycznej, być może udałoby się zrealizować żeglarstwo np. nad Bagrami – to wszystko dopasowane oczywiście do bezpieczeństwa i przepisów.

 

  • Półkolonie w Jastarni – Kursy Windsufingowe:

– turnusy przez całe wakacje.

– dostosowanie grup dzieci do przepisów dot. ilości osób przebywających razem w grupie.

– pełna opieka nad dziećmi + zapewnienie szkolenia z Windsurfingu + organizacji czasu oraz posiłków podczas całego dnia.

– w planach – Windsurfing (2x po 2-3h), rolki, wszelkie formy aktywności na otwartej przestrzeni – to wszystko dopasowane oczywiście do bezpieczeństwa i przepisów.

– oparte na zorganizowaniu noclegu oraz opieki przez rodzica na czas turnusu i przekazywanie dziecka każdego dnia na szkolenie Windsurfingowe.

 

  • Rejs Żeglarski dla rodzin (opcja dodatkowa, zależnie od zainteresowania)

– może być tak, że wakacje rodzinne na pewno będą bardziej możliwe niż wyjazdy grupowe, zatem jesteśmy w stanie zorganizować 2 turnusy wyjazdów rodzinnych z Rejsem Wędrownym po Mazurach dla rodzica lub rodziców z dziećmi.

 

PLAN C – jeśli np. obozy nie będą mogły się odbyć w lipcu a w sierpniu już tak, to będziemy chcieli przełożyć ich terminy tak żeby jednak się odbyły.

 

Dziękujemy za wiele słów wsparcia i wiarę, że obozy jednak się odbędą – to wiele dla nas znaczy 🙂

 

 

Chcesz uzyskać więcej informacji?